Haberler & Duyurular

~~          3.Üniversiteler Arası Optisyenlik Proğramı Eğitim Şurası
3.Üniversiteler Arası Optisyenlik Proğramı Eğitim Şurası 90-10 Mayıs tarihleri arasında İzmir Ramada Plaza Hotel de gerçekleştirildi. 40 Üniversite’den  85 Akademisyenin katılım sağladığı Şura Uğur Optik Makine ana sponsorluğunda gerçekleştirilmiştir.
Uğur Optik Makinanın düzenlediği organizasyon yönetim kurulu başkanı Sn. Ercan Turgut’un açılış konuşması ile başladı. Sn. Ercan Turgut konuşmasında sektörün gelişmesi için öncelikle eğitim gören optisyen adaylarının iyi bir eğitim almaları gerektiğini, bununda eğitim kalitesinin arttırılması, Eğitimde standartların oluşturulması ile gerçekleştirileceğini belirtti.Bu Şura’nın son şura olacağını  artık bir sonraki aşamasının kongre olabileceğini de söyleyen Turgut, Kongre organizasyonu Uğur Optik Makinanın yapabileceği gibi, destekleyici firma olmaları durumunda da sorun olmadığını, bütün bu çabaların mesleğin gelişmesi için olduğunu belirtti.
Şura’ya konuk olarak katılan Türkiye İlaç ve Tibbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Sn.Dr Ali Sait Septioğlu,Şura’ya konuk olarak davet edilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Sektörün başarılarının yapılan çalıştaylarda oluşturulan ortak kararların sonucunda çıkabileceğini,bu tür organizasyonların genele fayda sağlayabileceğini söyledi.
Sn Septioğlu’na şura’ya katılarak verdiği destekten dolayı verilen teşekkür plaketinden sonra Akademisyenler komisyonlar oluşturarak çalışmalarına başladı.
YÖK’ e sunulmak üzere planlanan raporun taslak çalışması için oluşturulan komisyonlarda;
*Optisyenlik programının Eğitim Çalışmaları
*Uygulamalı Dersler ve Pratik Eğitim
*Optisyenlik Laboratuvarlarının taşıması gereken asgari şartlar
*Öğretim Elemanlarının Çalışmaları
Müfredatlarda yer alan dersler ile ilgili daha önce kurulmuş olan komisyonlarda görev dağılımı yaparak toplantı gündemi oluşturmuşlardır.
Katılımın oldukça yoğun olduğu şurada iki gün süren yüksek tempodan sonra birçok konuda ortak noktada buluşan akademisyenler, aldıkları kararların altına attıkları imzalar ile gerekli kurumlara girişimlerde bulunacaklarını belirttiler.
 

ONLINE ALIŞVERİŞ

HABERDAR OLUN

EKLE

Tüm yeniliklerimizden, gelişmelerimizden, yeni ürünlerimizden, e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz

Copyright © 2024 www.uguroptik.com Bütün Hakları Saklıdır